Lepšie sa spoznať, odbúrať stres a utužiť tím. To bol cieľ ďalšieho z teambuildingov zamestnancov holdingu PPA CONTROLL. Vo Zvolene sa stretli takmer tri stovky ľudí zo všetkých dcérskych spoločností, aby sa spoločne vydali po inovovanej ceste Alice z krajiny zázrakov.

Technológie, inovácie, elektrina a rozprávky majú spoločný základ – vždy sa musí najskôr popustiť uzda fantázii, aby vzniklo niečo nové. Zároveň však treba dodržiavať postup – úvod, jadro, záver, aby bol výsledok uspokojivý.

Presne to si na vlastnej koži vyskúšalo takmer 300 zamestnancov holdingu PPA CONTROLL, ktorí sa v júni stretli vo Zvolene. Na jeden deň sa tak stratili v zákutiach krajiny zázrakov podobne ako rozprávková hrdinka Alica. Čakalo ich napätie, tajomno, nástrahy… V podstate to isté, čo v práci, ale tento raz skutočne bez stresu.

 

Rozprávkový program pre veľkých

Po príchode na „miesto činu“ sa zamestnanci rozdelili do niekoľkých družstiev. Každé z nich muselo splniť naplánované úlohy a aby bola väčšia motivácia a najmä zábava, všetky teambuildingové aktivity boli hodnotené a bodované.

Víťaz mohol byť síce len jeden, ale ako sa na konci dňa ukázalo, vyhrali všetci, ktorí sa zapojili a zabavili sa. Však kto by si nedal povedať a nechcel vyskúšať kriket plameniakov, Klobučníkovu ruletu, kŕmenie mačky Škľabky, boj s kartovou armádou, nemú kliatbu či zachrániť Bieleho zajaca?!

Fyzicky nenáročné úlohy, zamerané najmä na tímovú spoluprácu a komunikáciu, sa skrývali aj za ďalšími záhadnými názvami ako Zjesť či vypiť?, Ilúzie modrej húsenice, Labyrint Srdcovej kráľovnej či Most v TulgeyWood.

Musíme priznať, že nadšenie a zápal zamestnancov bol fakt rozprávkový. Podľahnúť čaru situácie, ktorú človek nemá úplne pod kontrolou, je tá najlepšia teambuildingová stratégia.

Samozrejme, komu sa málilo alebo chcel aj iný druh vyžitia s kolegami, mohol si v areáli zahrať tenis, volejbal, bedminton či petang. K dispozícii bola aj škola chrbta a nordic walking.

 

Čerešnička na torte a nové tváre

Tohtoročnými teambuildingovými aktivitami sme nadviazali na úspech minuloročnej Cesty hrdinov. PPA CONTROLL zorganizoval pre zamestnancov holdingu oveľa viac ako klasický športový deň s dobrým jedlom, nápojmi a hudbou. Bol to deň plný príjemných výziev, ktoré potešili ducha, spájali, výziev, ktoré nedráždili nervovú sústavu a nestresovali.

Deň na spoločný aktívny oddych, na potvrdenie pocitu spolupatričnosti aj posilnenie vedomia, že zamestnanci sú na dobrom mieste – u dobrého zamestnávateľa –, nám všetkým padol veľmi dobre. V PPA CONTROLL nikdy nebýva pokojné obdobie, ale ostatné týždne a mesiace boli pracovne enormne náročné.

Okrem odbúrania stresu sme navyše konečne v inom ako pracovnom prostredí spoznali aj nových kolegov. Vo všetkých spoločnostiach ich je dokopy niekoľko desiatok. V tímových úlohách aj pri ostatných aktivitách sme sa navzájom presvedčili, že ladíme a vieme fungovať ako tím, aj keď je každý z nás iný.

Deň v krajine zázrakov vyvrcholil vyhlásením víťazného tímu a osvedčenou tombolou. Našťastie, s pocitom krivdy neodchádzal nikto, lebo skutočnou výhrou bol spoločne strávený čas, inak než za počítačmi, v zasadačkách, na stavbách či pri realizácii projektov.

Latka je nastavená vysoko, ale výzvy sú pre nás každodennou realitou, takže veríme, že budúca teambuildingová aktivita bude minimálne taká dobrá ako tá tohtoročná vo Zvolene.